ביטוח אחריות מקצועית

מכל מגוון הביטוחים המוצעים כיום לבעלי עסקים, ביטוח אחריות מקצועית הינו אחד החשובים ביותר שבעל עסק או בעל מקצוע חופשי זקוק לו יותר מכל.

עסק המציע שירות או משווק מוצר לוקח על עצמו סיכון שהמוצר או השירות יגרום לנזק לצרכן או ללקוח.

לא ניתן למנוע במאת האחוזים טעויות ותקלות, אולם ניתן להתכונן אליהן במעוד מועד ולמנוע נזקים כלכליים משמעותיים בעקבות תביעות נזיקין. 

ביטוח עסקים ובמיוחד ביטוח בעלי מקצועות חופשיים כגון: ביטוח אחריות מקצועית לרואי חשבון, רופאים, מהנדסים ברוקרים בבורסה ועוד, הינו ביטוח חשוב מאד.

ביטוח בעלי מקצועות חופשיים אלו חיוני על מנת למנוע מצבים בהם בעל המקצוע יהיה חשוף לתביעה בגין רשלנות או אחריות מקצועית.

לדוגמא: מתווך נדל"ן יכול להיות חשוף לתביעה על ידי לקוח שקנה דירה באמצעותו, בטענה כי הלה הפר את חובתו המקצועית.

ללא ביטוח אחריות מקצועית חשוף בעל מקצוע חופשי לסיכונים ונזקים כספיים שייתכן ולא יוכל לעמוד בהם, שלא לדבר על פיצויים גבוהים אם יוכח כי התרשל בעבודתו

ביטוח אחריות מקצועית – מה הפוליסה מכסה

פוליסה זו מציעה כיסוי מתביעות נזיקין בעקבות פגיעות ממוצר, משירות או מייעוץ מקצועי. את הפוליסה ניתן להרחיב ולכלול בתוכה אי יושר של עובדים, הוצאת דיבה אבדן מסמכים ועוד.

היות ומדובר במגוון רחב מאוד של עיסוקים, צפוי שפוליסות הביטוח יהיו שונות זו מזו עבור כל תחום או ענף. לצורך העניין, ביטוח אחריות מקצועית עבור רופא לעולם לא יהיה זהה לזה של רואה חשבון, ועל כן חשיבות מכרעת לדקויות הקשורות לביטוח המקצועי הטוב ביותר עבור כל איש מקצוע.

ביטוח סטנדרטי אינו מספק כיסוי ראוי למבוטח. חברת אמנון גור היא חברה ותיקה, המתמחה בביטוחים מקצועיים בתחומים רבים. אנו מתאימים כיסוי ביטוחי בהתאם לתחום העיסוק, ולכל תחום מוסיפים הרחבות מיוחדות משלו.

 

 פוליסה לפי מקצוע

הביטוח המקצועי נחלק לענפים שונים, ביניהם, ביטוח למהנדסים ולהנדסאים, ביטוח לרופאים ומטפלים, ביטוח למאמנים, ביטוח לאדריכלים ועוד. באופן גורף, ענף הרפואה והבנייה חשופים יותר מכל לתביעות בעלויות גבוהות במיוחד, מאחר ומדובר בחיי אדם, פגיעה באיכות חייו ומשפחתו, כשמדובר ברפואה, או בנכסים בעלויות גבוהות מאוד, שמגיעות למליוני שקלים, כשמדובר בנדל"ן.

במקרים רבים, התביעה היא כנגד החברה ולא כנגד מיצגיה, שכן, היא נושאת באחריות המקצועית, ועל כן על הביטוח המקצועי לכסות הן את העובד והן את הישות המשפטית בחברה בה הוא מועסק. 

במקרים מסוג זה, הפוליסות משמשות כמוצרים משלימים, ולעתים קרובות מוגדרים במסגרת הפוליסות מקרים חריגים.
בניית פוליסה שכזו דורשת יצירתיות רבה, המותאמת אישית לכל לקוח, ובקיאות מקצועית, הן בענף אליו משתייכת החברה המבטחת והן בגבולות הפוליסה.

ביטוח אחריות מקצועית – חשוב לציין כי בתקופת מקרה הביטוח, בעל המקצוע מחויב לשאת ברישיון תקף על ידי רשויות החוק המאפשר לו לעסוק במקצועו והוא אכן עסק בו בהתאם להוראות הרישיון שניתן לו.

אנו באמנון גור סוכנות לביטוח מבינים את האחריות הכרוכה בהצעת מוצר או שירות לציבור הרחב, ומציעים כיסוי ביטוחי מלא שיצמצם למינימום את הסיכונים הביטוחיים, וזאת על ידי שירות אמין ומקצועי.

כל האמור לעיל כפוף לתנאי הפוליסה וחריגיה ובכפוף לכל דין

ביטוח אחריות מקצועית - אמנון גור סוכנות ביטוח

עו"ד מיה ליסיצקי

סמנכ"לית ביטוח אלמנטרי ומנהלת תחום ביטוח סיכונים מיוחדים
טלפון: 2986*

עו"ד שי רוזנבלום

מנהל צוות סיכונים מיוחדים
טלפון: 2986*

טופס יצירת קשר

השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

או חייגו 2986* מכל טלפון

קבלו את כל העדכונים החשובים על הביטוח והפיננסים שלכם

הצטרפו עוד היום למגזין אמנון גור והשארו מעודכנים בכל עת לגבי שינויים בביטוחים השונים, המלצות על המוצרים החמים , ושירות מותאם לצרכי הביטוח שלכם. משתלם להיות מעודכנים עם אמנון גור, סוכנות הביטוח המובילה בישראל.