ביטוח סייבר

ביטוח סייבר מסמן את התפתחות הטכנולוגיה הגדלה באופן מהותי יחד עם עולם העסקים הדיגיטלי.

הארגונים השונים פיתחו תלות בתקינותם ואבטחתם של מאגרי מידע אלקטרונים.

סביבת העבודה המשתנה באופן תדיר והעובדה שכולנו מרחיבים את הפעילות שלנו ברשת ומשתפים במידע רגיש לרבות מידע כלכלי, אישי ורפואי מעמידה את החברות בפני אחד האתגרים הגדולים של העשור האחרון- מתקפת סייבר.
התקפת סייבר טומנת בחובה הרס אדיר למוניטין החברה, הפסדים כספיים נרחבים, חשיפה משפטית לתביעות ופגיעה במערכות המידע של העסק.

על פי מחקר שערך מכון פונמון (Ponemon Institute) עלות הפגיעה בנזקי הסייבר בשנת 2014 לעומת 2013 עלתה ב-9.3%.  

לא זאת בלבד, משך הזמן הממוצע לאיתור הפגיעה עמד על 170 ימים ולחלק מהארגונים אפילו 259 ימים. בין החברות שהותקפו ניתן למצוא את מאסטרקארד, סוני וטוויטר.

גם אנשי אבטחת המידע המנוסים ביותר מודים שעל אף המאמצים הכבירים שמשקיעים החברות בהגנה על המידע בפני מתקפות הסייבר, האיום כל כך חמור כך שזה בלתי אפשרי להתגונן בפניהם ברמה של 100 אחוז וקיים סיכון סביר לחברות מכל הסוגים והגדלים למצוא עצמה מתמודדת מול נסיונות חדירה שכאלה.

מלבד המקרים הידועים של חברות הענק, ההאקרים אינם פוסחים גם על עסקים קטנים ובינוניים, מתוך הבנה שאמצעי המיגון שלהם דלים יותר.
לכן, בניגוד למה שמקובל לחשוב, דווקא העסקים הקטנים והבינוניים נתונים לחשיפה אפילו גדולה יותר.

אירוע סייבר עבור עסקים אלו יהיה ברוב המקרים הרסני יותר, הן בשל המשאבים המוגבלים שעומדים לרשותם בהתמודדות עם התקפות מסוג זה והן בשל השלכות האירוע על פעילותם העסקית.

הפיתרון היעיל ביותר הוא ביטוח סייבר

מוצר ביטוחי של השנים האחרונים אשר בא לענות על הצורך הגדל הזה, הוא ביטוח סייבר.

ביטוח נזקי סייבר מסוג זה הוא הדרך הבטוחה ביותר של עסקים להגן על עצמן באמצעות רכישה של פוליסה שתכסה את מגוון רב של עלויות שהארגון יאלץ לשאת בהן במקרה של חדירה של גורמים עוינים למאגרי המידע של העסק.

כיסוי הפוליסה הינו נרחב- הוא מכסה הפסדים שיגרמו הן לצד א' (החברה הנתקפת) בגין נזק למערכות המחשוב, אובדן הכנסות, סחיטת סייבר, פשעי מחשב וכיוצ"ב, הן לצד ג' (לקוחות, ספקים) בגין תביעות משפטיות, הפרת זכויות יוצרים, רשלנות ובנוסף מספק שירותים מיידים לניהול האירוע עצמו.

עקב העובדה שכמעט כל חברה המחזיקה במידע על צד ג' נמצאת בסיכון להתקפת סייבר, הצורך בביטוח סייבר נמצא בצמיחה מתמדת. העדר הביטחון בהגנה הרמטית על העסק, על אף מאמצים טכנולוגים נרחבים של מיטב המוחות, ייצור מציאות שבה לא רחוק היום שכיסוי זה יהיה שגור בארגונים ממש כמו ביטוח מפני שריפות וביטוח צד ג'.

מה שבעבר היה ביטוח יקר ומורכב ומתאים בעיקר לחברות הענק, כעת מתאים לצרכיו של כל עסק וצריך להיות חלק בלתי נפרד ממערך הביטוח של הארגון. פעולה כזאת מבטיחה את השקט הנפשי ומגדילה לאין ערוך את הגנת הסייבר על העסק.

לנו בקבוצת אמנון גור ניסיון רב בתחום ביטוח סייבר,
ותמיד נשמח לענות על כל שאלה בתחום.

כל האמור לעיל כפוף לתנאי הפוליסה וחריגיה ובכפוף לכל דין

טופס יצירת קשר

השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

עו"ד מיה ליסיצקי

סמנכ"לית ביטוח אלמנטרי ומנהלת תחום ביטוח סיכונים מיוחדים
טלפון: 2986*

עו"ד שי רוזנבלום

מנהל צוות סיכונים מיוחדים
טלפון: 2986*

או חייגו 2986* מכל טלפון

פריצה למרכזיה? העסק שלך חשוף לפריצות וכן גניבת שיחות בסכומי כסף גדולים

פריצה למרכזיה או גניבת שיחות הינן דבר שכיח בעולם שבו כל בית עסק או חברה גדולה מחזיקים מערכות מרכזיה. אם המרכזיה שלכם מבוססת על מערכת מסורתית או אם היא מבוססת על תשתית IP, הסכנה עדיין גדולה ומוחשית שיפרצו אליה. כל פריצה למרכזיה המתבצעת על ידי האקרים מחוץ לשעות הפעילות של

קראו עוד על ביטוח נזקי סייבר >

מהו ביטוח נזקי סייבר ומדוע צריך אותו?

ביטוח נזקי סייבר חשוב מאד למניעת מתקפת סייבר שהיא מוחשית בעידן הטכנולוגי יותר מתמיד ולא תמיד ניתן למנוע אותה. חברות ועסקים חשופים היום יותר מתמיד למתקפה כזו, לכן קיים צורך בכיסוי ביטוחי הכרחי על מנת למזער נזקים הנגרמים כתוצאה ממתקפה זו. ביטוח נזקי סייבר או יותר ידוע בשמו הרשמי "ביטוח ריסק

קראו עוד על ביטוח נזקי סייבר >

קבלו את כל העדכונים החשובים על הביטוח והפיננסים שלכם

הצטרפו עוד היום למגזין אמנון גור והשארו מעודכנים בכל עת לגבי שינויים בביטוחים השונים, המלצות על המוצרים החמים , ושירות מותאם לצרכי הביטוח שלכם. משתלם להיות מעודכנים עם אמנון גור, סוכנות הביטוח המובילה בישראל.