סיכונים מיוחדים
עו"ד מיה ליסיצקי
מנהלת תחום ביטוח סיכונים מיוחדים
סלולרי: 050-7707744
אימייל: maya@amnongur.co.il
עו"ד שי רוזנבלום
מנהל צוות סיכונים מיוחדים

סלולרי: 050-4455726
אימייל: ShayR@amnongur.co.il
שם:
טלפון:
אימייל:
נושא הפניה:
ביטוח סייבר
עם התפתחות הטכנולוגיה גדלה באופן מהותי התלות של הארגונים בתקינותם ואבטחתם של מאגרי מידע אלקטרונים.
סביבת העבודה המשתנה באופן תדיר והעובדה שכולנו מרחיבים את הפעילות שלנו ברשת ומשתפים במידע רגיש לרבות מידע כלכלי, אישי ורפואי מעמידה את החברות בפני אחד האתגרים הגדולים של העשור האחרון- התקפת סייבר.

התקפת סייבר טומנת בחובה הרס אדיר למוניטין החברה, הפסדים כספיים נרחבים, חשיפה משפטית לתביעות ופגיעה במערכות המידע של העסק.

על פי מחקר שערך מכון פונמון (Ponemon Institute) עלות הפגיעה בנזקי הסייבר בשנת 2014 לעומת 2013 עלתה ב-9.3%.
לא זאת בלבד, משך הזמן הממוצע לאיתור הפגיעה עמד על 170 ימים ולחלק מהארגונים אפילו 259 ימים. בין החברות שהותקפו ניתן למצוא את מאסטרקארד, סוני וטוויטר.

גם אנשי אבטחת המידע המנוסים ביותר מודים שעל אף המאמצים הכבירים שמשקיעים החברות בהגנה על המידע בפני מתקפות הסייבר, האיום כל כך חמור כך שזה בלתי אפשרי להתגונן בפניהם ברמה של 100 אחוז וקיים סיכון סביר לחברות מכל הסוגים והגדלים למצוא עצמה מתמודדת מול נסיונות חדירה שכאלה.

מלבד המקרים הידועים של חברות הענק, ההאקרים אינם פוסחים גם על עסקים קטנים ובינוניים, מתוך הבנה שאמצעי המיגון שלהם דלים יותר.
לכן, בניגוד למה שמקובל לחשוב, דווקא העסקים הקטנים והבינוניים נתונים לחשיפה אפילו גדולה יותר. אירוע סייבר עבור עסקים אלו יהיה ברוב המקרים הרסני יותר, הן בשל המשאבים המוגבלים שעומדים לרשותם בהתמודדות עם התקפות מסוג זה והן בשל השלכות האירוע על פעילותם העסקית.

מוצר ביטוחי של השנים האחרונים אשר בא לענות על הצורך הגדל הזה, הוא ביטוח סייבר. ביטוח מסוג זה הוא הדרך הבטוחה ביותר של עסקים להגן על עצמן באמצעות רכישה של פוליסה שתכסה את מגוון רב של עלויות שהארגון יאלץ לשאת בהן במקרה של חדירה של גורמים עוינים למאגרי המידע של העסק. כיסוי הפוליסה הינו נרחב- הוא מכסה הפסדים שיגרמו הן לצד א' (החברה הנתקפת) בגין נזק למערכות המחשוב, אובדן הכנסות, סחיטת סייבר, פשעי מחשב וכיוצ"ב, הן לצד ג' (לקוחות, ספקים) בגין תביעות משפטיות, הפרת זכויות יוצרים, רשלנות ובנוסף מספק שירותים מיידים לניהול האירוע עצמו.

עקב העובדה שכמעט כל חברה המחזיקה במידע על צד ג' נמצאת בסיכון להתקפת סייבר, הצורך בביטוח סייבר נמצא בצמיחה מתמדת. העדר הביטחון בהגנה הרמטית על העסק, על אף מאמצים טכנולוגים נרחבים של מיטב המוחות, ייצור מציאות שבה לא רחוק היום שכיסוי זה יהיה שגור בארגונים ממש כמו ביטוח מפני שריפות וביטוח צד ג'. מה שבעבר היה ביטוח יקר ומורכב ומתאים בעיקר לחברות הענק, כעת מתאים לצרכיו של כל עסק וצריך להיות חלק בלתי נפרד ממערך הביטוח של הארגון. פעולה כזאת מבטיחה את השקט הנפשי ומגדילה לאין ערוך את הגנת הסייבר על העסק.

לנו בקבוצת אמנון גור ניסיון רב בתחום ביטוח סייבר,
ותמיד נשמח לענות על כל שאלה בתחום.


כל האמור לעיל כפוף לתנאי הפוליסה וחריגיה ובכפוף לכל דין